Lektor wynajem czy możemy wynająć go do swojego audiobooka?

Lektor wynajem jak wyselekcjonować tego najtrafniejszego dla nas. Nie jest to na pewno prosta sprawa. Profesjonalny lektor para się nagrywaniem przekazów do filmów, audiobooków, spotów reklamowych. Głos lektorski ma tu kluczowe znaczenie. Często zdarza nam się, że usłyszymy jakiegoś lektora w promocji, jednak bardzo nam się nie podoba. W naszym kraju lektor wynajem– niejednokrotnie jest wykorzystywanych w bajkach. Jest to tańsza propozycja niż dubbing, jaki wymaga zatrudnienia sporo osób i jest o wiele bardzie pracochłonny. Profesjonalny lektor powinien mieć doskonały głos, lecz także perfekcyjną wymowę. Nie może on również wymowy takich jak:

  • seplenienie,
  • jąkanie się,
  • rotacyzm – wymawianie głoski „l” lub „j” zamiast „r”,
  • lambdacyzm – zamiana głoski „l” na „j”.

Wynajem lektora, jaki posługuje się gwarą czy posiada akcent zagraniczny niewątpliwie nie jest dobrze postrzegane. Zwykle zostają nimi osoby, które zakończyły szkołę aktorską, oczywiście nie jest to normą, ale tam właśnie można zauważyć tzw”perełki”. Znajomość języków zagranicznych w tym zawodzie także jest plusem. Nie wymaga się tu perfekcyjnej wiedzy jednak dobrego akcentu przy wymowie zagranicznych zabytków czy różnych nazw. Wynajem lektora nie jest w obecnych czasach skomplikowane. Należy udać się na właściwe strony www, na jakich umiemy nie tylko posłuchać przykładowych nagrań, lecz także przeczytać biografię poszczególnej osoby i jej osiągnięcia. Głos lektorski w tej profesji jest znacznie istotny zatem powinno się o niego dbać:

  • Nie pić napojów zimnych albo bardzo ciepłych
  • pić bardzo dużo wody, aby nasze struny głosowe były ciągle zwilżone
  • unikać piwa i nie palić papierosów
  • starć się nie przeciążać strun głosowych

Profesjonalny lektor kto nim zostać: Oprócz wspomnianej strony internetowej o sobie także swojej działalności korzystnie jest nasz głos dać w tzw. : banku głosów” Bardzo często właśnie w tych miejscach poszukuje się lektora do danego zlecenia. Głos lektorski powinien być nagrany profesjonalne, więc aby to zrealizować należy się do studia nagraniowego. Tam profesjonaliści ustawią wszystkie parametry tak, aby głos lektorski brzmiał najlepiej. Lektor wynajem – tu zazwyczaj pojawiają się ogłoszenia na inne castingi gdzie np firmy poszukują dużego głosu do swojej produkcji.

Dlatego warto właśnie aby nasz głos lektorski była nagrany przez profesjonalistów. Wynajem lektora jakie są stawki. Tu różnica jest niewątpliwie duża im sławniejszy lektor, a jego głos lektorski był w wielu pracach to opłata za godzinę będzie wyższa. To jest tak jak z aktorem, im więcej realizacji tym wynagrodzenie większe. Profesjonalny lektor może zarobić nawet 1000 zł za dobę, ale wszystko tu uzależnione od jego kontraktu, godzin pracy. Może mieć| on własną firmę, lecz także może być zaangażowany na etacie w firmie. Możliwości jest| faktycznie wiele. Kluczowe jest aby nasz głos lektorski był popularny na pewno więcej osób zaciekawi się naszą propozycją. Takie osoby z bardzo dobrą wymową działają również w radiu. Musimy akceptować ich głos, aby takie audycje chętnie słuchać.